«گرایی» دومین طلایی کاروان ایران شد +عکس
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ | کد خبر: ۳۲۷۲۳۸۴۵
در دوازدهمین روز از بازیهای المپیک 2020 توکیو، ورزشکاران کشورمان از رشتههای کشتی آزاد، کشتی فرنگی و وزنهبرداری با حریفان جدال میکنند.
نتایج رقابت ورزشکاران کشورمان بهشرح زیر است:
* کشتی فرنگی: محمدرضا گرایی در دیدار نهایی وزن 67 کیلوگرم با «پرویز نسیبوف» از اوکراین مبارزه کرد و در یک مبارزه تماشایی و با ارائه عملکردی فوقالعاده به پیروزی 9 بر یک رسید و ضمن کسب عنوان قهرمانی، دومین طلای کاروان ایران در این دوره از بازیهای المپیک را به نام خود ثبت کند.
بیشتر بخوانید:
اخباری که در وبسایت منتشر نمیشوند!
* کشتی آزاد: حسن یزدانی در وزن 86 کیلوگرم، دور اول و در مرحله یکهشتم نهایی با «جاورایل شاپیف» از ازبکستان مبارزه کرد و 11 بر 2 به برتری دست یافت و گام به مرحله یکچهارم نهایی گذاشت.
قهرمان المپیک 2016 ریو در دیدار بعدی برابر «استفان ریچموت» از سوئیس قرار گرفت و در حالی که در همان ثانیههای ابتدایی از حریف عقب افتاد، اما در کمتر از 2 دقیقه حریفش را 12 بر یک مغلوب کرد و با اقتدار راهی نیمهنهایی شد.
یزدانی در مرحله نیمهنهایی به مصاف «آرتور نایفانوف» از کمیته المپیک روسیه رفت و به پیروزی 7 بر یک دست یافت و راهی فینال شد.
* کشتی آزاد: رضا اطری در وزن 57 کیلوگرم نخستین مبارزهاش را برابر «سلیمان آتلی» از ترکیه، دارنده مدالهای نقره و برنز جهان و قهرمان اروپا در سال 2021 برگزار کرد و 3 بر 2 به برتری رسید و گام به مرحله یکچهارم نهایی گذاشت.
اطری در مرحله یکچهارم نهایی به مصاف «بِخبایار اِردنبات» از مغولستان رفت و برابر این آزادکار 5 بر یک به برتری رسید و گام به مرحله نیمهنهایی گذاشت.
اطری در مرحله نیمهنهایی برابر «زاوور اوگوئف» دارنده دو طلای مسابقات قهرمانی جهان در سالهای 2018 و 2019 از کمیته المپیک روسیه قرار گرفت و 8 بر 3 شکست خورد تا راهی دیدار ردهبندی شود.
* وزنهبرداری: علی داوودی در دسته 109+ کیلوگرم - ساعت 15:20
* کشتی فرنگی: محمدرضا گرایی در وزن 67 کیلوگرم - ساعت 15:20 - دیدار نهایی با «پرویز نسیبوف» از اوکراین
منبع: آخرین نیوز
درخواست حذف خبر:
«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را بهطور اتوماتیک از وبسایت akharinnews.com دریافت کردهاست، لذا منبع این خبر، وبسایت «آخرین نیوز» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۷۲۳۸۴۵ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتیکه در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
خبر بعدی:
حریفان ایران در جام جهانی مشخص شدند
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، نخستین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زیر ۱۷ سال پسر جهان از سوم تا دهم شهریور به میزبانی بلغارستان و با حضور ۱۶ تیم برگزار خواهد شد.
قرعهکشی این مسابقات روز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه برگزار شد و ۱۶ تیم شرکت کننده حریفان خود را شناختند.
مرحله مقدماتی این رقابتها به صورت رفت و برگشت انجام خواهد شد و تمام ۱۶ تیم ملی شرکت کننده به مرحله یک هشتم نهایی صعود خواهند کرد. برندگان اولین بازی مرحله حذفی راهی مرحله یک چهارم نهایی خواهند شد، در حالی که بازندهها برای تعیین جایگاههای نهایی از ردهبندی نهم تا شانزدهم در پلیآف بازی خواهند کرد.
گروه بندی مرحله مقدماتی رقابتهای قهرمانی زیر ۱۷ سال پسر جهان به قرار زیر است:
گروه A: بلغارستان، مکزیک، چینتایپه، اسپانیا
گروه B: ایران، مصر، تونس و لیبی
گروه C: ایتالیا، آرژانتین، پورتوریکو، کوبا
گروه D: بلژیک، برزیل، شیلی، ازبکستان
تیم ملی والیبال زیر ۱۷ سال پسر ایران با سرمربیگری آرش صادقیانی هفتمین اردوی آمادهسازی خود را با حضور ۲۳ بازیکن از روز گذشته (چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت) در سالن باشگاه پیکان آغاز کرده است و حسین وزیری (مشاور فنی و استعدادیابی)، وحید صادقی، اصغر نجفی، مهدی هادی، حسام الدین نائیجی و وحید خورشیدی (مربیان)، امیرحسین ضمیری نداف (بدنساز)، امیرحسن صمیمی (آنالیزور) و مانی میرابزاده اردکانی (فیزیوتراپ)، دیگر اعضای کادر فنی تیم ملی والیبال زیر ۱۷ سال پسر ایران هستند که آرش صادقیانی را در اردوهای آماده سازی همراهی میکنند.
کد خبر 6094931